تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۴

تاییده تحصیلی

تاییده تحصیلی

این مطلب در خصوص سامانه تاییدیه تحصیلی emt.medu.ir نوشته شده و نحوه ورود به سایت تاییدیه تحصیلی و استفاده از آن را آموزش داده است.

سامانه تاییدیه تحصیلی em .medu.i

اگر در مورد سامانه تاییدیه تحصیلی سوالی دارید

اگر در مورد سامانه تاییدیه تحصیلی سوالی دارید

همانطور که می دانید یکی از مدارکی در هنگام ثبت نام در دانشگاه ها برای مقطع کارشناسی از دانش آموزان دریافت می شود، مدرک تاییدیه تحصیلی می باشد. در گذشته افراد برای دریافت  این مدرک باید به یکی از دفاتر منتخب پیشخوان مراجعه می کردند و ساعت ها منتظر می مانند تا این گواهی برای آن ها صادر شود؛ اما خوشبختانه با روی کار آمدن سامانه تاییدیه تحصیلی ، امکان درخواست تاییدیه تحصیلی و دریافت این مدرک به صورت غیر حضوری فراهم شده است. افرادی که قصد دریافت این مدرک را دارند می توانند با مراجعه به سایت تاییدیه تحصیلی به آدرس em .medu.i درخواست خود را ثبت کنند و به راحتی این مدرک را دریافت کنند. با توجه به اینکه این سامانه زیر نظر آموزش و پرورش می باشد، دیگر نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان برای درخواست گواهی تاییدیه تحصیلی نیست!

ورود به سامانه تاییدیه تحصیلی

تاییدیه تحصیلی چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده که نیاز به گواهی تاییدیه تحصیلی داشته باشید؛ اما تاییدیه تحصیلی چیست؟ تاییدیه تحصیلی در واقع، یک نوع اعتبار سنجی یا به عبارتی صحت سنجی از مدارکی است که در اختیار دارید. به طور مثال زمانی که شما در کنکور سراسری قبول می شوید؛ دانشگاه مقصد از شما مدارک مختلفی را دریافت می کند، یکی از مهم ترین این مدارک، مدرک تاییدیه تحصیلی می باشد. در این مدرک، مدرک دیپلم اخذ شده توسط دانشجو، تایید می شود و دانشگاه نیز از صحت این مدارک مطلع خواهد شد. بنابراین، تمامی دانشجویان که قصد ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی را دارند، باید فرم تاییدیه تحصیلی مدرک دیپلم خود را دریافت کنند و در هنگام ثبت نام به دانشگاه تحویل دهند. طبیعی است که آن دسته از دانشجویانی که این فرم را ارائه نکنند، نمی توانند در دانشگاه ثبت نام نمایند؛ چرا که مدارک مربوط به ثبت نام آن ها ناقص می باشد. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که برای تایید کردن مدرک تحصیلی و دریافت این تاییدیه حتما نیازی به ورود به دانشگاه نیست. ممکن است گاهی افراد برای ورود به یک ارگانی یا استخدام در سازمان خاصی نیاز به این گواهی که نشان دهنده صحت مدارک متقاضیان می باشد، داشته باشند.

راهنمای استفاده از سامانه تاییدیه تحصیلی em .medu.i

پس از غیر حضوری شدن تدریس در مدارس، آموزش و پرورش هم سامانه های مختلفی نظیر سامانه سیدا ، سامانه همگام و برنامه شاد را برای انجام امور مربوط به آموزش و پرورش به صورت الکترونیکی راه اندازی نمود. یکی دیگر از این سامانه ها سامانه تاییدیه تحصیلی یعنی em .medu.i می باشد. این سامانه که زیر نظر آموزش و پرورش راه اندازی شده است، می تواند مدرک تحصیلی دانش آموزانی که قصد ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی دارند را تایید کند و فرم مربوط به آن را صادر نماید. دقت کنید که این سامانه تنها، مدرک دیپلم دانش آموزان را تایید می نماید و برای دریافت این گواهی افراد باید مقطع و نظام آموزشی خود را وارد نمایند. افرادی که قصد دریافت این مدرک را دارند باید به این سامانه وارد شوند و فرم درخواست تاییدیه تحصیلی خود را تکمیل نمایند و در نهایت یک کد رهگیری دریافت کنند. با کمک این کد رهگیری افراد می توانند در مراحل بعدی، به سامانه وارد شوند. دقت کنید که این کد رهگیری نشان دهنده صحت مدارک شما می باشد و باید در هنگام ثبت نام به دانشگاه تحویل داده شود.

ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی

افرادی که قصد دارند درخواست تاییدیه تحصیلی خود را در سایت تاییدیه تحصیلی به آدرس em .medu.i ثبت کنند، باید ابتدا به سایت تاییدیه تحصیلی em .medu.i وارد شوند و فرم تقاضای خود را تکمیل نمایند، سپس با دریافت کد رهگیری به دانشگاه خود مراجعه نمایند. در ادامه مراحل ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی را ذکر خواهیم کرد:

 مرحله تایید اطلاعات: در این مرحله فرد متقاضی باید با بررسی اطلاعات وارد شده از صحبت آن مطلع شود و سپس، به مرحله بعدی که پرداخت هزینه مربوط به صدور تاییدیه تحصیلی می باشد وارد شود.

 پرداخت هزینه: در مرحله چهارم از دریافت این گواهی، افراد متقاضی باید هزینه مربوط به صدور این گواهی که در حال حاضر 2300 تومان می باشد را از طریق درگاه های بانکی پرداخت کنند و سپس به مرحله بعدی که دریافت کد رهگیری می باشد، وارد شوند.

 مرحله آخر؛ دریافت کد رهگیری: در این مرحله که بعد از اتمام تمام مراحل می باشد، فرد متقاضی کد رهگیری درخواست خود را دریافت می کند و می تواند با ارائه این کد رهگیری در دانشگاه خود ثبت نام نماید.

پس از اینکه درخواست تاییدیه تحصیلی فرد متقاضی در سامانه ثبت شد، سازمان آموزش و پرورش بر اساس مدارک تحصیلی که در دست دارد، مدرک تحصیلی فرد را بررسی می کند و در نهایت اگر صحت این مدارک را تایید کرد، گواهی تاییدیه تحصیلی را برای فرد استعلام گیرنده ارسال می کند.

همچنین، این موضوع را در نظر داشته باشید که کد رهگیری برای انجام مراحل بعدی یا پیگیری وضعیت درخواست شما در این سامانه مورد نیاز می باشد. بنابراین، با توجه به نکات ذکر شده کد رهگیری خود را حتما در جایی محفوظ نگهداری کنید تا آن را فراموش نکنید.

نحوه پیگیری درخواست تاییدیه تحصیلی

افراد متقاضی که در سامانه تاییدیه تحصیلی به آدرس em .medu.i اقدام به ثبت نام کرده اند و در حال حاضر نیاز به پیگیری درخواست خود را دارند، می توانند با کمک همین سامانه درخواست خود را پیگیری نمایند. پیگیری درخواست این گواهی زمانی امکان پذیر است که افراد کد رهگیری که سامانه به آن ها پس از ثبت نام ارائه داده است را به خاطر داشته باشند. افراد متقاضی برای پیگیری درخواست تاییدیه تحصیلی کافیست طبق مراحل زیر پیش بروند:

نمونه تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش

برای آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان به فرم تاییدیه تحصیل، در پایین مقاله نمونه ای از این فرم برای شما آورده ایم. دقت کنید که این فرم در هنگام ثبت نام و مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان به دانش آموزان تحویل داده می شد.

برای ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی افراد می توانند با کمک سامانه ذکر شده و بدون هیچ مراجعه حضوری، اقدام به ثبت نام و درخواست کد رهگیری نمایند.

دریافت گواهی تاییدیه تحصیلی برای ثبت نام در همه دانشگاه های کشور مانند دانشگاه های دولتی، دانشگاه های غیر دولتی، دانشگاه های پیام نور، دانشگاه های آزاد و ... مورد نیاز می باشد. افرادی که قصد ثبت نام در این دانشگاه ها را دارند باید مدرک تحصیلی خود که همان دیپلم می باشد را تایید کنند و سپس، در دانشگاه ثبت نام کنند. در گذشته ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی به صورت حضوری و با مراجعه به دفاتر پیشخوان انجام می شد، اما در حال حاضر امکان ثبت درخواست به صورت اینترنتی فراهم شده است. به طوری که دانشجویان عزیز می توانند به راحتی به سامانه و سایت تاییدیه تحصیلی به آدرس em .medu.i وارد شوند و درخواست خود را تایید نمایند.

سوالات متداول

1- آدرس اینترنتی سایت درخواست تاییدیه تحصیلی چیست؟

2- چگونه درخواست تاییدیه تحصیلی خود را ثبت کنیم؟

3- نحوه پیگیری درخواست تاییدیه تحصیلی به چه شکلی است؟

اگر در مورد سامانه تاییدیه تحصیلی سوالی دارید

اگر در مورد سامانه تاییدیه تحصیلی سوالی دارید

تاییده تحصیلی