تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۴

قسط کارت اعتباری بانک ملی

قسط کارت اعتباری بانک ملی

این مطلب در خصوص پرداخت اقساط کارت اعتباری بانک ملی نوشته شده و نحوه دریافت صورتحساب کارت اعتباری بانک ملی را آموزش داده است.

پرداخت اقساط کارت اعتباری بانک ملی

اطلاع از نحوه پرداخت اقساط کارت اعتباری بانک ملی برای تمام مشتریانیکه از کارت های اعتباری این بانک استفاده می کنند، اهمیت زیادی دارد. همان طور که می دانید، بانک ملی ایران خدمت جدیدی را تحت عنوان کارت های اعتباری ارائه می دهد. مشتریان با دریافت این کارت ها می توانند اعتبار لازم جهت خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود را از فروشگاه ها و یا مراکز ارائه خدمات به دست آورند. در واقع این کارت ها برای زمانی که افراد پول یا اعتبار کافی در اختیار ندارند، ‌بسیار مناسب است. از طرف دیگر، مانند سایر وام های بانکی نیاز به دریافت حتمی و بازپرداخت آن وجود نداشته و تنها در صورت استفاده از این اعتبار، باید فرآیند برگشت انجام گیرد. به این ترتیب که صورتحساب پرداخت اقساط بانک ملی برای دارنده کارت اعتباری فرستاده می شود تا بتواند نسبت به بازگشت اعتبار اقدام نماید. این صورتحساب به صورت ماهانه ارسال شده و به راحتی از طریق سایت در نظر گرفته شده بهه این منظور، قابل دسترسی است.

با توجه به این که در دنیای امروز وجود چنین خدمات بانکی لازم بوده و در حال حاضر هم بسیاری از کاربران بانک ملی از این کارت های اعتباری برای انجام خریدهای خود استفاده می کنند، آگاهی از روش دریافت صورتحساب کارت اعتباری بانک ملی و سپس پرداخت آن، برای آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد. با توجه به این موضوع، در این مطلب به طور کامل نحوه دریافت صورتحساب مربوط به این کارت های اعتباری و روش پرداخت آن ها را برای شما بیان خواهیم کرد. در نتیجه، به راحتی می توانید این کارت ها را از بانک ملی دریافت کرده و در مواقع مورد نیاز برای خرید کالا و خدمات از آن ها استفاده کنید. در ادامه هم صورتحساب ماهانه خود را مشاهده کرده و نسبت به پرداخت آن ها با استفاده از روش های گوناگونی که برای شما فراهم شده است اقدام نمایید. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در مورد پرداخت اقساط کارت اعتباری بانک ملی به دست آورید.

نحوه دریافت صورتحساب کارت اعتباری بانک ملی

همان گونه که اشاره کردیم، بانک ملی در حال حاضر امکان استفاده از کارت های اعتباری را برای کاربران خود فراهم کرده است. بنابراین شما می توانید بدون داشتن پول یا اعتباری در لحظه، از این کارت ها جهت خرید محصولات و خدمات تان استفاده نمایید. اما نکته مهم در این رابطه، نحوه دریافت صورتحساب کارت اعتباری بانک ملی و پرداخت اعتبار استفاده شده است. زیرا بعد از این که شما از این اعتبار استفاده نمودید، باید فرآیند بازپرداخت آن را به صورت اقساطی یا یک جا انجام دهید که این کاملا به اختیار خودتان می باشد. به هر حال، برای پرداخت این اعتبارهای مصرف شده در ابتدا لازم است صورتحساب را دریافت کرده و بر مبنای آن نسبت به پرداخت اقساط کارت اعتباری بانک ملی خود اقدام کنید. در این بخش نحوه دریافت صورتحساب مربوط به این کارت های اعتباری بانک ملی را برای شما بیان می کنیم تا در هر زمان بتوانید از اعتبار مصرف شده خود اطلاع پیدا کنید.

البته قبل از این که روش دریافت صورتحساب پرداخت اقساط بانک ملی را برای شما توضیح دهیم، ابتدا لازم است به مفهوم آن بپردازیم. زیرا بسیاری از کاربران سوالات زیادی در این باره داشته و می خواهند بدانند که این صورتحساب ها شامل چه اطلاعاتی است، کی و چگونه به دست آن ها می رسد. این صورتحساب ها در واقع اعلامیه هایی هستند که از طرف بانک ملی برای دارندگان کارت های اعتباری فرستاده می شود. این اعلامیه ها معمولا به صورت ماهیانه ارسال شده و امکان مشاهده آن ها از طریق سایت مربوطه یعنی سامانه پیشگامان پویا امکان پذیر است. از طرف دیگر، این صورتحساب شامل اطلاعات کاربر، بازه خرید، ریز تراکنش های مصرف اعتبار، جمع اعتبار مصرفی، سود اعتبار مصرفی، مانده اعتبار، مهلت بازپرداخت، روش بازپرداخت و مانده بدهی مشتری از صورتحساب های قبلی می شوند. اکنون در این قسمت نحوه دریافت صورتحساب کارت اعتباری بانک ملی را برای شما بیان می کنیم تا به راحتی بتوانید نسبت به دریافت و پرداخت آن ها اقدام نمایید.

جهت دریافت صورتحساب های مربوط به کارت های اعتباری بانک ملی لازم است یک سری مراحل را از طریق سامانه در نظر گرفته شده جهت این امر یعنی سایت پیشگامان پویا بانک ملی پشت سر بگذارید. این مراحل لازم برای دریافت صورتحساب پرداخت اقساط بانک ملی به شرح زیر می باشند.

با طی کردن این مراحل، امکان دریافت صورتحساب کارت اعتباری بانک ملی برای شما فراهم می شود. در نتیجه، می توانید اطلاعات کاملی از اعتبار مصرف شده خود، بدهی ها، مانده اعتبار و سایر موارد این چنینی دیگر به دست آورید. در ادامه روش پرداخت اقساط مربوط به اعتبار مصرف شده این کارت اعتباری را هم برای شما بیان می کنیم تا جهت این امر هم با مشکلی رو به رو نباشید.

نحوه پرداخت اقساط کارت های اعتباری بانک ملی

در بخش قبل روش دریافت صورتحساب کارت اعتباری بانک ملی را به طور کامل برای شما توضیح دادیم. بنابراین اکنون به راحتی می توانید صورتحساب های ماهیانه خود را از طریق سامانه پیشگامان پویا دریافت نمایید. اما نکته مهم دیگر در این رابطه که باید اطلاعات کاملی در مورد آن داشته باشید، نحوه پرداخت اعتبارات مصرف شده می باشد. زیرا شما در هنگام دریافت این کارت های اعتباری با بانک تعهدنامه هایی را امضاء خواهید کرد که موظف به بازپرداخت به موقع اعتبار مصرفی خود طبق قرارداد می باشید. البته علاوه بر پرداخت اعتبار مصرفی و سودی که به آن تعلق می گیرد، شما باید 1% اعتبار کارت دریافتی را هم جهت کارمزد پرداخت کنید. این هزینه هم با هزینه مربوط به بازپرداخت اعتبار مصرفی جمع شده و بر روی صورتحساب تان قرار می گیرد. در نهایت باید در هنگام پرداخت اقساط کارت اعتباری بانک ملی، ‌این مورد را هم بپردازید.

البته توجه داشته باشید که بانک ملی روش های گوناگونی را جهت پرداخت اعتبار مصرف شده برای شما در نظر گرفته است. شما بعد از دریافت صورتحساب پرداخت اقساط بانک ملی، می توانید این هزینه ها را به صورت یک جا یا قسطی بازپرداخت کنید. در صورتی که قصد پرداخت یک جای هزینه های مربوط به اعتبار مصرف شده خود را داشته باشید، تخفیفی هم به شما تعلق می گیرد. این تخفیف مربوط به پرداخت زود هنگام اعتبار مصرفی تان می باشد. اما این امکان هم وجود دارد که اعتبار را به صورت اقساطی بازگردانید. در صورتی که بخواهید هزینه اعتبار مصرفی را به شکل اقساطی پرداخت نمایید، می توانید به صورت دلخواه اعتبار را در 3، 6، 12، 24 و 36 ماه قسط بندی کنید. هزینه ها به صورت خودکار در بیش ترین تعداد قسط قرار می گیرند. اما در صورت تمایل می توانید تعداد آن ها را تغییر دهید. دقت داشته باشید که سود سالیانه 18 درصد به این هزینه ها اضافه خواهد شد.

اکنون که اطلاعات کاملی در مورد دریافت صورتحساب و نوع قسط بندی هزینه های مربوط به اعتبار مصرفی در اختیار دارید، روش پرداخت اقساط کارت اعتباری بانک ملی را هم برای شما بیان می کنیم تا جهت انجام این امر با مشکلی مواجه نباشید. برای پرداخت اقساط هم راه های گوناگونی وجود دارد که یکی از راحت ترین و مهم ترین آن ها، استفاده از سایت می باشد. جهت این امر یک سری اقدامت صورت پذیرد که در ادامه آن ها را برای شما آورده ایم.

در این بخش هم نحوه پرداخت هزینه های مربوط به اعتبار مصرفی را برای شما بیان کردیم. همان گونه که مشاهده کردید، چند روش مختلف برای بازپرداخت این اعتبارها وجود دارد که شامل پرداخت یک جا و پرداخت در اقساط گوناگون می شوند. پس اگر این کارت های اعتباری استفاده می کنید، بعد از دریافت صورتحساب پرداخت اقساط بانک ملی باید به این روش نسبت به پرداخت آن ها اقدام کنید.

برنامه پرداخت اقساط بانک ملی

در بخش های قبل نحوه دریافت صورتحساب کارت اعتباری بانک ملی و پرداخت این اقساط را از طریق سامانه در نظر گرفته شده برای این کار یعنی سایت پیشگامان پویا بیان کردیم. اما جالب است بدانید که بانک ملی راه های دیگری را هم جهت بازپرداخت اعتبار مربوط به کارت اعتباری در نظر گرفته است. از جمله این روش ها استفاده از برنامه های پرداخت اقساط کارت اعتباری بانک ملی می باشند. چرا که برخی از برنامه های مستقل حوزه پرداخت و برخی از برنامه های خود بانک ملی این امکان را برای کاربران به وجود آورده اند. از جمله مهم ترین این برنامه ها می توان به «نشان بانک» اشاره نموده که مربوط به خود بانک ملی است و در کنار سایر خدمات موجود، امکان بازپرداخت اعتبار این کارت ها را هم فراهم کرده است. در ادامه نحوه استفاده از نشان بانک ملی جهت پرداخت اقساط مربوط به کارت اعتباری را برای شما توضیح می دهیم.

جهت دریافت صورتحساب پرداخت اقساط بانک ملی و تسویه آن ها لازم است مراحلی را طی کنید که در این بخش آن ها را توضیح داده ایم. این مراحل به شرح زیر می باشند.

در این بخش هم نحوه مشاهده و دریافت صورتحساب کارت اعتباری بانک ملی را از طریق برنامه نشان بانک برای شما توضیح دادیم. بنابراین در صورت تمایل می توانید این کار را از طریق گوشی های تلفن خود هم انجام دهید.

سوالات متداول کارت اعتباری بانک ملی

 نحوه درخواست کارت های اعتباری بانک ملی ایران به چه صورت است؟ درخواست کارت های اعتباری از طریق مراجعه به تمامی شعب بانک ملی ایران در سراسر کشور میسر می باشد.

 کارت اعتباری بانک ملی ایران تا چه مدت دارای اعتبار است؟ (تاریخ انقضا) مدت اعتبار کارت های اعتباری بانک ملی ایران بسته به نوع محصولات و سیاست های بانک ملی ایران تعیین می شود. در حال حاضر مدت اعتبار تمامی کارت­های اعتباری یکساله می باشد.

 در صورت سرقت یا مفقود شدن کارت اعتباری بانک ملی چه اقداماتی می بایست صورت گیرد؟ دارنده کارت می بایست برای مسدود کردن کارت اعتباری با در دست داشتن مدارک شناسایی معتبر به یکی از شعب بانک ملی ایران مراجعه نماید و یا با شماره 43087-021 (واحد ارتباط با مشتریان شرکت توسعه سرمایه پیشگامان پویا) تماس حاصل نماید.

 از چه طریقی می توان صورتحساب کارت اعتباری را دریافت کرد؟

از طریق مراجعه حضوری به شعب بانک ملی و از طریق وب سایت پیشگامان امکان دریافت صورتحساب وجود دارد همچنین صورت حساب برای افراد ایمیل خواهد شد.

 منظور از مبلغ قسط سر رسید شده ذکر شده در صورتحساب چیست؟ قسطی که زمان پرداخت آن فرا رسیده باشد، قسط سررسید شده نامیده می شود.

 منظور از مبلغ قسط سر رسید گذشته ذکر شده در صورتحساب چیست؟ قسطی که مهلت پرداخت آن گذشته باشد، قسط سر رسید گذشته نامیده می شود. لازم به ذکر است این قسط مشمول وجه التزام (جریمه دیرکرد پرداخت) می شود.

 نحوه پرداخت اقساط به چه صورت است؟ پرداخت اقساط به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به وب سایت شرکت توسعه سرمایه پیشگامان پویا و یا وب سایت بانک ملی ایران امکان پذیر می باشد.

بانک ملی ایران خدمت جدیدی را به منظور کمک به مشتریان خود جهت خرید کالا و خدمات مورد نیازشان ایجاد کرده است و آن هم صدور کارت های اعتباری است. کاربران می توانند این کارت ها را دریافت کرده و در صورت نیاز از اعتبارشان استفاده کنند. در ادامه هم نسبت به پرداخت اقساط کارت اعتباری بانک ملی اقدام کنند. زیرا بعد از مصرف بخشی یا همه اعتبار موجود در این کارت ها، صورتحساب آن برای کاربر صادر خواهد شد. کاربران می توانند نسبت به دریافت صورتحساب کارت اعتباری بانک ملی خود از طریق سامانه در نظر گرفته شده برای این کار یعنی سایت پیشگامان پویا اقدام نمایند. ما در این جا نحوه دریافت صورتحساب و پرداخت اقساط از طریق این سامانه را به طور کامل برای شما بیان کردیم. هم چنین روش دریافت صورتحساب پرداخت اقساط بانک ملی را توضیح دادیم تا جهت انجام این کار با مشکلی رو به رو نباشید.

سوالات متداول

1-  صورتحساب کارت اعتباری بانک ملی شامل چه اطلاعاتی است؟

2- در هنگام پرداخت اقساط کارت اعتباری بانک ملی ، چه مواردی را باید پرداخت کنیم؟

3- آیا برنامه ای برای پرداخت اقساط بانک ملی وجود دارد؟

قسط کارت اعتباری بانک ملی